Možná vás nikdy nenapadlo, že něco jako tuba zubní pasty může pomoci vašemu golfu. Ale je to tak. Většina amatérských golfistů má problémy s krátkými příhrami. A příčinou je často špatné držení golfové hole. Především tlak, který prsty vytváří na grip.
Síla úchopu je u těchto hráčů často až příliž velká a grip svírají příliš pevně. Tím se dost často stane, že je rána topnutá nebo naopak hůl skončí příliš brzy v zemi před míčkem.
Doporučuji proto použít jednoduchou techniku nácviku, ke které budeme potřebovat právě tubu zubní pasty. Otevřete pastu a chytněte ji objema rukama tak jak držíte golfovou hůl. Následně se snažte rovnoměrným jemným tlakem vytlačit jen malé množství pasty z tuby, které byste použili pro běžné čištění zubů.
Stejným tlakem, kterým jste vytlačili jen nepatrné množství pasty z tuby, je třeba držet golfovou hůl při krátkých úderech. U příher je důležitý hlavně uvolněný postoj a držení. Pro lepší příhry doporučuji pro začátečníky delší hůl, tím si tak dokážou lépe přizpůsobit sklon hole. Vezměte si devítku železo, postavte se jen do úzkého postoje a míček umístěte do středu. Chytněte hůl stejně jako tubu se zubní pastou a proveďte úder jako při patování.
Držte hůl do nápřahu i prošvihu nízko při zemi. Díky tomu nebudete používat tolik zápěstí a tím se vyvarujete většiny chyb. Příkladem může být video, které jsem pro vás natočila. Na video se můžete kouknout zde…
Provádějte švih plynule a prošvihněte do stejné vzdálenosti od těla, jako jste se napřáhli. Je to stejné jako u patování. Můžete si představit kyvadlo a dle toho pohybovat holí. Uvidíte, že se vám krátké příhry zlepší a vaše výsledky budou lepší a lepší.
Dlouholetá golfová profesionálka. Golf hraji od roku 1987. Mám zkušenosti s výukou golfu od roku 1999. Stále jsem ještě aktivní hráčka profesionálních turnajů. Ráda píšu a předávám své zkušenosti dalším. Miluji jakýkoli sport a jsem živel, který je neustále na vzduchu.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
komentáře
0