Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Prosinec 2019

komentáře

0
 14 prosince, 2019
 0

7 věcí, na které si odpovězte po lekci golfu s trenérem

Každý golfista, který si chce zlepšit své výsledky a golfový švih, chodí ke golfovému profesionálovi či profesionálce. Golf je natolik složitá hra a golfový švih je náročný na koordinaci pohybů, že každý by měl někdy k trenérovi zajít a podpořit tak svůj potenciál.

Jsou ovšem některé otázky na které byste si měli odpovědět, pokud chodíte k profesionálům

  1. Rozumíme si dostatečně s trenérem?

Golf není náročný jen technicky, ale hlavně mentálně. Je důležité, abyste s trenérem byli naladěni na stejnou vlnu. Je důležité, aby profesionál udržoval profesionalitu, ale na druhé straně je dobré si s ním vybudovat dobré vztahy, díky kterým budete naladěni na stejnou notu. Někdy se stane, že odejdete z golfové lekce a vlastně nevíte, co po vás trenér chtěl. Pokud jste vizuální typ, je třeba aby vám trenér vše dobře ukázal a vy jste odešli s vědomím,  že víte, co máte trénovat a zlepšovat.

  1. Máte dost času na trénink?

Je důležité učinit rozhodnutí, kolik času chcete věnovat samotnému tréninku mimo golfové lekce. Je nutné stanovit si s trenérem takový tréninkový plán, který jste schopni dodržovat. Protože ve chvíli, kdy nebudete dostatečně trénovat věci, které jste změnili s trenérem, bude váš trénink neefektivní.

  1. Jste připraveni na změnu?

Pochopili jste, jaké změny po vás váš trenér chce? Stanovili jste si cíl a postup? Je důležité, aby každý trenér, ke kterému docházíte, stanovil změny, které jste schopni zvládnout a čas, který máte na natrénování těchto změn. Je důležité vědět, kam se chcete posunout a co jste schopni dokázat.

  1. Je trénink přizpůsobený pro vaše tělo?

Je důležité probrat s trenérem vaše fyzické schopnosti a návyky. Pak může trenér stanovit správný postup pro vylepšení vaší golfové hry. Pokud máte nějaké fyzické omezení, je třeba o tom trenéra informovat. Trenér by měl přizpůsobit trénink přímo pro vás a vaše schopnosti tak, aby bylo možné dosáhnout těch nejlepších výsledků. Pokud vám přijde, že to trenér nedělá, asi je čas na změnu. Nebo   si o tom s trenérem promluvit.

  1. Trénujete mentální stránku golfu?

Je důležité trénovat i mentální stránku golfu. Není dobré jen pálit míče do nekonečna. Dobrý trenér by s vámi měl procházet i metody mentálního tréninku. Golf totiž je 40% technická a 60% mentální stránka. To platí u výkonnostního golfu. U průměrného hráče přesahuje mentální stránka golfu cca 30% výkonu.

  1. Je trenér dostupný v případě náhlé potřeby?

Dobrý trenér je připraven vám pomoci i v naléhavé situaci, kdy jste například před turnajem a nevíte si rady. Je dobré vědět, že mu můžete zavolat nebo napsat e-mail a on vám poskytne adekvátní radu, která vám sice nezmění zázračně švih, ale může vám psychicky pomoci k lepšímu výsledku na turnaji.

  1. Čekám zázrak a ten stále nepřichází

Čekáte, že za pár lekcí golfu s profesionálem se z vás stane skvělý golfista a ono se tak neděje? Ano je to možné a neznamená to, že je chyba na jedné, či druhé straně. Je  třeba si uvědomit, kolik svému tréninku věnujete času a jestli jste si stanovili reálné cíle, které můžete s trenérem dosáhnout. Nečekejte, že dvě lekce s profesionálem jsou všespásné.

Přečíst nyní  Jak země se 150 000 golfisty má 11 hráčů na PGA Championship 2021

 

Tímto krátkým článkem jsem vám chtěla zodpovědět základní otázky, které byste měli znát v případě, že chodíte trénovat s profesionálním trenérem či trenérkou a jak postupovat. Mnoho golfistů si neuvědomuje, že je třeba zvolit správný a reálný postup změn, vyhradit si dostatek času na vlastní trénink a mít tréninkový plán, kterého se budete držet a trenér vás tímto plánem provede. Pak můžete očekávat výsledky.

Image by bedrck from Pixabay

Napsat komentář