Proč Hideki Matsuyama zastavuje při švihu v nápřahu?
Když se řekne Hideki Matsuyama, tak asi každý ví o kom je řeč. Navíc jeho švih můžeme považovat na jednu stranu za neortodoxní, protože jeho zastavení v nápřahu na dlouhou dobu je celkem unikátní. Když se podíváte na Matsuyamu, tak vidíte dokonalý postoj, který je jako by ho někdo vystřihl z knížky.
Ale proč tedy Matsuyama zastavuje na tak dlouho v nápřahu? Možná jste od svého trenéra, nebo v nějaké golfové učebnici četli, že je třeba na malou chvilku v nápřahu zastavit a následně pokračovat pohybem do míče. Ano to je pravda, ale většinou se jedná o téměř neznatelné zastavení, které zklidní švih a následně zlepší pohyb do míče.
Ale Matsuyama je známý tím, že v nápřahu zastavuje na neuvěřitelně dlouhou dobu a tím se jeho švih vyznačuje. Vše začalo už v roce 2014, kde se dostal Matsuyama na PGA Tour a jeho švih byl tak agresivní, že sám si uvědomil, že je třeba se švihem něco udělat. Jeho švih tehdy byl nestabilní a často se stávalo, že míče létaly jinam, než Matsuyama chtěl.
Hideki 2012 pic.twitter.com/cc6pKlyc37
— David Poulton (@doglegpar3) April 10, 2021
Tak začal pracovat na zklidnění švihu a právě proto se snažil udělat pauzu v nápřahu, aby celý švih zklidnil. Zvykl si na to natolik, že sám řekl „ani si neuvědomuji, že v nápřahu zastavuji. Je to takový návyk, který už ani nevnímáte“.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Obecně se doporučuje zastavit v nápřahu na tak dlouho, jako byste vyhodili míč do vzduchu, který se na miniaturní chvilku ve vrcholu letu zastaví a začne padat. Tak asi tak by měl vypadat správný nápřah.
foto pixabay.com
Dlouholetá golfová profesionálka. Golf hraji od roku 1987. Mám zkušenosti s výukou golfu od roku 1999. Stále jsem ještě aktivní hráčka profesionálních turnajů. Ráda píšu a předávám své zkušenosti dalším. Miluji jakýkoli sport a jsem živel, který je neustále na vzduchu.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
komentáře
0