Pomůže vašemu golfu měřící zařízení na cvičné louce?
Mnohokrát jsem na cvičné louce slyšela, že TrackMan či jiné zařízení není třeba a hráči se bez něj klidně obejdou. Jedná se o měřící techniku, která vám může ukázat mnoho zajímavých čísel. Od rychlosti hlavy hole, vzletového úhlu či rotace míče. Tyto pomocníky využívají profesionální hráči na PGA Tour i na European Tour. Proto by bylo dobré, kdybyste je používali i vy. A proč je důležité zná hodnoty, které takový přístroj ukáže?
Díky zařízením, jako je TrackMan či Flightscope, získáte okamžitou zpětnou vazbu o vašem švihu. Přístroj vám například ukáže, proč je váš úder driverem neefektivní. Je třeba, aby vaše odpaly měly zhruba 2500 zpětných otáček za minutu, 13 stupňů vzletového úhlu a rychlost hlavy hole alespoň 90 mil v hodině. To nezjistíte bez zařízení, které je schopné vám tyto hodnoty změřit. Díky tomu můžete zlepšovat své údery a prodloužit odpaly. Pokud u driveru budete mít například více jak 3000 zpětných otáček míčku, tak víte, že ztrácíte vzdálenost (možné příčiny mohou být ve švihu, špatně zvolené holi, nevhodný shaft či loft.)
TrackMan je lídrem v této oblasti, ale jeho dostupnost je velice finančně náročná. Základní verze stojí několik stovek tisíc. Je vhodný do golfového klubu, kde slouží členům klubu. Jen málo profesionálních trenérů tento systém vlastní. Ovšem jsou zde možnosti, jak získat podobné zařízení za mnohem přijatelnější cenu.
Variantou je například FlightScope, který pořídíte již od 17 tisíc korun. I toto zařízení vám změří mnoho užitečných hodnot.
Snímaná data:
- dopadová (carry) vzdálenost
- rychlost hole – jak rychle dokážete švihnout danou holí
- rychlost míčku – rychlost, kterou má míček při vzletu
- smash faktor – rozdíl mezi rychlostí hole a míčku. U driveru je dobré dotahovat hodnoty 147-150+ Tabulku ideálních hodnot můžete najít zde.
- vertikální úhel odpalu
- rotace(spin) míčku – počet zpětných rotací míčku za minutu při letu.
- výška letu
- doba letu
Díky těmto datům můžete zlepšovat svou hru. Pro hráče se single hendikepem a profesionály je to nezbytná pomůcka.
Tyto základní údaje stačí, abyste dokázali zjistit, proč je například vaše vzdálenost při odpalech nedostatečná. Nebo proč vám krátké hole neumožňují míček zastavit na grýnu po dopadu dostatečně brzy. Proto každému golfistovi doporučuji tuto techniku používat. Pokud si zařízení nechcete pořizovat, tak je možné trénovat pod vedením profesionálních trenérů, kteří toto zařízení vlastní a umí ho ovládat. Navíc vám dají vysvětlení všech hodnot a doporučí řešení pro zlepšení hry.
Tento článek není komerčním článkem, tak vás nebudu odkazovat na obchody, které toto zařízení prodávají. Ale pokud zadáte do vyhledávače FlightScope Mevo, tak se vám zobrazí prodejci, kteří toto zboží nabízejí i u nás.
FlightScope Mevo je tak varianta, kterou si můžete pořídit bez velkých investic. Dále FlightScope nabízí variantu Mevo+, kde si můžete nainstalovat aplikaci, která vám umožní ve vnitřních prostorách odehrát hřiště i v pohodlí domova díky doplňkovému softwaru E6 Connect, který nabízí možnost simulovat hru na oblíbených světových hřištích. Ovšem zde si již o něco více připlatíte. Ceny začínají na 62 tisících korun.
Vyzkoušet si toto zařízení můžete například v golfovém klubu Botanika, kde mají na tomto systému postavený simulátor. Nebo v golfovém indooru v Šestajovicích (TrackMan).
Hodně golfového úspěchů přeje golfová akademie Nicole Golf Praha.
Dlouholetá golfová profesionálka. Golf hraji od roku 1987. Mám zkušenosti s výukou golfu od roku 1999. Stále jsem ještě aktivní hráčka profesionálních turnajů. Ráda píšu a předávám své zkušenosti dalším. Miluji jakýkoli sport a jsem živel, který je neustále na vzduchu.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
komentáře
0