Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Prosinec 2022

komentáře

0
 22 prosince, 2022
 0

 

Kolem golfu se traduje mnoho mýtů. Asi tím nejznámějším je ten, že golf je sport pouze pro bohaté. Dalším mýtem je, že golf si lidé nechávají na starší věk. Také se traduje, že golf není fyzicky náročný. To je výčet jen několika málo mýtů, které se kolem této úžasné hry točí. Ale není to už zdaleka tak, že by golf byl jen pro vyvolené.

Kolik tedy doopravdy zaplatíte, pokud budete chtít začít hrát golf a nejste si jistí, jestli na to finančně stačíte? Na to si v dnešním krátkém článku odpovíme. Ukážeme si všechny náklady, které budete, abyste mohli hrát golf na hřišti bez jakéhokoli omezení.

 

Vybavení

3-20 tisíc korun

Cena vybavení se pohybuje stejně jako dnes u každého jiného sportu. Můžete si pro začátek pořídit golfové hole z druhé ruky, za které nezaplatíte více jak 5 tisíc korun. Samozřejmě horní hranice není téměř omezená. To je porovnatelné třeba s vybavením na lyže či na fotbal.

Vstup do ČGF

1-3 tisíce korun

Nemusíte být členem žádného prestižního golfového klubu abyste mohli hrát golf. Stačí se zapsat do ČGF (České golfové federace), kde zaplatíte poplatek počínající od 1 tisíce korun za jeden rok. Zaplatit ho můžete téměř v jakémkoli golfovém klubu. Pokud byste, ale chtěli vstoupit do golfového klubu jako řádný člen klubu, tak zaplatíte zhruba desetitisíce za vstup a následně tísíce udržovací poplatky.

Tréninkové poplatky

50-300 kč

Za 100 míčku na trénink zaplatíte na cvičné louce běžně od 50 do 300 korun. Jelikož se dnes již nedá trénovat na golfových plochách s vlastními míčky jako ještě v devadesátých letech, tak vás každý trénink bude nějakou tu stovku stát. Záleží samozřejmě v jakém klubu a v jaké části republiky budete trénovat. Od toho se odvíjí i cena za jeden míček na cvičné louce.

Osvědčení pro hru na hřišti

500-3000 Korun

V Evropě je třeba udělat zkoušku golfové způsobilosti. Pokud jste byli v USA a tam jste golf zkoušeli, tak vás to možná překvapí. Ale mezi Evropou a USA je hlavní rozdíl v tom, že v Evropě je nutné mít tzv. hendikep, abyste mohli sami vyrazit na hřiště. K tomu potřebujete trenéra, který s vámi projde hřiště, udělá zkoušku z pravidel a pokud vše dobře dopadne, vydává vám protokol o složení zkoužky. Bez této zkoušky vás nepustí na golfové hřiště vyjímaje těch veřejných. Veřejných hřišti u nás několik je, tak můžete i bez osvědčení vyrazit sami na golf.

Přečíst nyní  10 posledních vítězů The Open Championship. Kdo to bude letos?

Trenér golfu

500-6000 Korun

Golfový profesionál není rozhodně nutností, abyste mohli začít hrát golf. Ovšem ho vřele doporučuji, protože pokud zvolíte kvalitního trenéra, tak se dokážete rychle naučit hrát slušný golf. Bez trenéra vám bude trvat mnoho let, než se dostanete ke slušným výsledkům. S trenérem vám to může ušetřit hodně času i hodně peněz. A hlavně také hodně rozčilování nad špatnými ranami. Golfového trenéra si většinou berete na 50 minut a zaplatíte za lekci různé ceny. Záleží na kvalitě trenéra, lokaci a frekvenci tréninků.

Golfové oblečení

0-x Kč

S oblečením je to stejné jako s vybavením. Na golf vám stačí tričko s límečkem a kalhoty (ne jeansy). A pokud jste nikdy neměli v šatníku tričko s límečkem, tak ho můžete pořídit od pár korun. Takže oblečení nebude rozhodně překážka pro hraní golfu.

 

Můžeme tedy shrnout celkovou cenu na zhruba 7-10 tisíc korun jako první investici a následně zhruba 1 tisíc korun měsíčně na trénink. Ostatní už záleží na vás jak často a kde budete golf hrát. Reálně se tak ceny neliší od ostatních sportů. Sice golf není sportem, který byste mohli dělat na malém plácku za barákem, ale není to ani nic drahého, jak se mnoho lidí stále domnívá. Golf vám vřele doporučuji a budu se těšit, že se třeba někdy setkáme při golfové lekci.

 

Napsat komentář