Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Říjen 2024

komentáře

0
 27 října, 2024
 0

Golfový trénink se systémem TrackMan

 

Trackman je zařízení, které umí změřit mnoho hodnot, počínaje rychlostí míčku, až po mnoho úhlů hole při pohybu. Je to skvělé a drahé zařízení, které využívají profesionální golfisté. Vyplatí se na něm trénovat i vám?

Odpověď může být zcela jednoduchá. Pokud hrajete golf méně než deset let a máte hendikep vyšší než 3, tak v podstatě nemá smysl s tímto přístrojem pracovat. Výjimku tvoří fitting holí, kdy zjistíte, jak na tom opravdu jste a díky tomu si vyberete správné hole.

Ale dokud nebudete mít perfektně ustálený švih, neodehrajete sto téměř identických úderů, tak jsou vám v podstatě hodnoty, které vám TrackMan ukáže, celkem k ničemu. Není špatné si práci s Trackmanem vyzkoušet a zjistit jaké vzdálenosti opravdu holemi hrajete a jakou máte rychlost hlavy hole a rychlost míčku.

Ač to zní dost drsně, tak vám úplně stačí pro prvních několik let přístroj za pár tisíc či aplikace v mobilním telefonu, která odvede svou práci dokonale. Není třeba se zahltit desítkami čísel, které vám nebudou do doby, než budete mít naprosto konzistentní švih, k ničemu.

Stejně tak můžeme přistupovat dalším pomůckám, jako je BodyTrack a podobně. Jsou to skvělá zařízení, ale využít je dokážou hráči, kteří mají stabilní švih a dostatečnou výkonnost. Doporučuji využívat základní pomůcky jako je Swing Quide a podobně. I jednoduchá balanční podložka vám pomůže s přesunem váhy ve švihu stejně jako BodyTrack, ale stojí tisícinu ceny.

Zaměřte se na to, co vám radí váš golfový trenér a poslouchejte jeho rady a snažte se je aplikovat do švihu. Až si budete dostatečně jistí ve švihu a vaše výsledky se budou pohybovat pod hranicí 80 úderů, pak přistupte k tréninku se zařízeními jako TrackMan a podobně. Do té doby by to bylo pouze vyhazování peněz za něco, co vám nejspíš moc nepomůže.

Napsat komentář