To, že je mezi rekreačními golfisty a profesionály velký rozdíl, je zcela jasné. Ale někteří golfisté se snaží až zbytečně přiblížit profesionálům, alespoň složením jejich golfového bagu. Proto je dobré, když na některé golfové hole rekreační golfisté zapomenou.
Pro profesionála může být dobrým nápadem zařadit do bagu dvojku či trojku železo. To mu pomůže při hře na úzkých jamkách, nebo když potřebuje hrát pod větrem z velké vzdálenosti. Ovšem pro rekreačního golfistu nejsou tato železa dobrou volbou.
Jsou příliš náročná na trefení a je třeba vysoká rychlost hlavy hole a míčku, aby hráč dosáhl správné trajektorie a doletu míče. Ze snahy toho dosáhnout, často uděláte při švihu chyby, a z výhody je rázem nevýhoda. Proto doporučuji rekreačním hráčům používat železa do čísla 5 a delší železa nahradit například pětkou dřevem či dokonce sedmičkou dřevem. Tato dřeva vám mohou pomoci při pomalejším švihu dostat míček do větší výšky a doletí mnohem dál než s trojkou či dvojkou železem.
” kupte si zajínavý golfový retro cover v originálním designu od České značky ANGX.”
Stejně tak u driveru není nezbytné, abyste se zbytečně tlačili do nízkých loftů a příliš tvrdých shaftů. Rekreační golfista má průměrně švihovou rychlost hlavy hole u driveru kolem 85 až 90 mil v hodině a pro tuto rychlost nejsou vhodné stiff shafty a ani nízký loft. Uvidíte, že s měkčím shaftem a loftem kolem 11 až 12 stupnňů můžete dosáhnout delších úderů.
Při výběru golfových holí je tak třeba obezřetnost a doporučení profesionála, který vám poradí, jak nejlépe uspořádat složení holí přímo pro vaši hru. Neřiďte se tak vždy jen tím, co používají golfoví profesionálové.
Dlouholetá golfová profesionálka. Golf hraji od roku 1987. Mám zkušenosti s výukou golfu od roku 1999. Stále jsem ještě aktivní hráčka profesionálních turnajů. Ráda píšu a předávám své zkušenosti dalším. Miluji jakýkoli sport a jsem živel, který je neustále na vzduchu.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
komentáře
0