Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 strategických tajemství, které hráči s nízkým HCP znají, ale ti s vysokým HCP ne

12 Prosinec 2020

komentáře

0
 12 prosince, 2020
 0

8 strategických tajemství, které hráči s nízkým HCP znají, ale ti s vysokým HCP ne

 

Abyste se stali hráčem s nízkým HCP, neznamená soustředit se jen na techniku, ale také to chce čas, kvalitní trénink a zkušenosti. U hráčů s nízkým handicapem to vypadá, že golf je jednoduchý, jejich technika je dokonalá a po hřišti se pohybují s lehkostí a chytrostí. Dobrá zpráva je, že se od těchto hráčů můžeme nějaké ta tajemství naučit a díky tomu se dostat ke svému cíli dříve.

  1. Nepřehánějí to se vzdáleností

Znáte přesné vzdálenosti svých úderů s různými holemi, včetně to jak daleko míč ještě roluje po zemi?

Mnoho amatérských golfistů se přeceňuje a nezná přesnou délku svých ran. Často počítají vzdálenost i s dokulem, místo aby počítali jen se vzdáleností, kterou míč uletí vzduchem. Pokud například zahrajete 9 železem 120 metrů celkem, ale jen 117 metrů dopadem, tak je velice malý rozdíl mezi krátkým patem do birdie a míčem zabořeném v bankru těsně před grýnem.

Pomoci vám může měřící zařízení, které vám řekne přesnou vzdálenost na začátek grýnu a vy tak můžete zvolit správnou hůl.

  1. Někdy je třeba ubrat na síle

Je dobré přesně vědět, kdy je třeba ubrat trochu síly ve švihu nebo zvolit delší hůl. Můžete také zkrátit držení hole a tím lehce zkrátit dolet míče, ale získat větší kontrolu nad úderem. Ideální je tato dovednost v případě, že fouká silný vítr nebo prší. Neustále se snažit o 100% sílu při švihu může způsobovat nekonzistentnost.

  1. Kdy zaútočit na jamku

Ne všechny pozice jamky jsou vhodné, abyste útočili úderem co nejblíže k jamce. Někdy je lepší trefit střed grýnu a zahrát klidný par než riskovat nějaké potíže. Přílišným riskováním v případě, těžké pozice jamky může vést k double bogey nebo horším výsledkům, které zkazí celé kolo.

Přečíst nyní  Jak se správně chovat na golfovém hřišti. 1. Díl

  1. Vždy vím,kde je problematické místo

Dobří hráči vždy vědí, kde by mohli přijít k trestným ranám nebo mít potíže s úderem. Proto je často vidíte mířit i mnoho desítek metrů mimo linii. Vyhýbají se tak vodním překážkám, lesu, vysoké trávě a dalším překážkám, které vás mohou stát několik úderů. Proto se od dobrých hráčů učte kam mířit a kam míč rozhodně nezahrát.

Pokud je např. po levé straně hranice hřiště, je dobré umístít míč na týčko po levé straně odpaliště a díky tomu máte volnou a viditelnou celou pravou stranu hřiště.

  1. Ubrat z nároků

Někdy jsou hřiště lehčí, někdy zase obtížnější. Dobří hráči často umí rozpoznat, jakou strategii zvolí na dané hřiště. Zmírnit nebo naopak zvýšit očekávání je v tu chvíli velice důležité. Na úzké jamce, která je z větší části lemovaná stromy, není dobré snažit se za každou cenu o birdie a raději ubrat plyn. Někdy tedy znamená utlumení vašich představ úspěch.

  1. Dobrá kontrola rychlosti

Dobří hráči mají výhodu, že dokážou velice dobře kontrolovat rychlost grýnů a dlouhých patů. Díky tomu se dokážou vyhnout trojpatům. Proto je dobré, aby každý amatérský golfista často trénoval kontrolu rychlosti u delších patů.

Snažte se tak trénovat v ideálním případě alespoň 5 metrové paty, kdy si vezmete deset míčků a každý zahrajete o půl metru dál než ten předchozí a následně to otočíte a budete hrát zase každý míček o půl metru kratší. Tak abyste se vešli zhruba do 10 metrů všemi míčky.

  1. Dobrý švih

U dobrých hráčů to vypadá, že trefují míček neustále čistě a nemají se švihem problémy. Ale tak to rozhodně není. Každý má den, kdy mu to jde, ale také den, kdy jeho švih nestojí za nic. Proto mají dobří hráči plán B.  Dokážou se přizpůsobit okolnostem a mají představu jak svůj švih případně opravit.

Přečíst nyní  Když se ani profesionálním golfistům nedaří

Zkontrolovat si postoj, držení a další aspekty hry. Základní radou v den, kdy vám to nejde, může být o jedno číslo delší hůl a o trošku kratší nápřah. Snažte se hlavně správně mířit, udržet si dobré tempo a vše zvládnete bez problému.

  1. Důvěřovat trenérovi

Dobří hráči mají také svého trenéra a tomu důvěřují. I ti nejlepší na světě mají své osobní trenéry, kteří jim radí se švihem. Trenér využívá video analýzu a mnoho dalších moderních technologii k zajištění co nejkvalitnějšího tréninku. Trenér také rozumí vašemu tělu a dokáže určit, co je pro vás to nejlepší.

 

Vezměte si tedy příklad z dobrých hráčů, kteří již mají mnoho zkušeností a nebojte se jich zeptat na nějakou radu. Dobří golfisté znají mnoho zajímavých tajemství o golfu, které vám mohou pomoci s vaší hrou.

Dobrou hru vám přeje Anna Nicole Golf Academy

Image by Kevin Ramsey from Pixabay

Napsat komentář